O násDveře a zárubněSlužbyFotogalerieAkcePoptávka/objednávkaKe staženíKontakt/prodejny
   
O dveřích - konstrukce, materiály a  rady
Několik základních údajů důležitých pro správný výběr Vašich nových dveří


     
          Povrchové materiály dveří
     
fólie, vzorník Standard  základní levný povrch určený do nenáročných podmínek
fólie, vzorník Top  odolnější typ fólie vhodný pro běžné použití v široké škále dekorů 
CPL laminát - vzorník Standard  velmi odolný materiál vhodný do obytných prostor, kanceláří, ale i pro těžší zátěž
CPL laminát - vzorník Top  stejný materiál jako CPL Standard, ale v designovém provedení, většina dekorů navíc s 3D povrchem 
přírodní dýha  dýha = list přírodního dřeva, které tvoří povrch dveří + transparentní lak (vše, co je na dveřích a zárubních vidět, je přírodního původu)
přírodní dýha - domořená  přírodní dýha dobarvená do konkrétního odstínu (částečně zůstává charakter dřeva)
základová fólie + nástřik RAL  základová fólie jako pevný a stabilní podklad +  nastříkaná barvou  v odstínu RAL
HPL laminát nejodolnější běžně používaný materiál, vhodný do vysoce namáhaných prostor - nemocnice, školy, prostory s vysokou frekvencí pohybu lidí
      Vzorník materiálů zde:


     
          Konstrukce dveří, vnitřní výplně dveří
   Rám dveří dřevo Kvalitní rám dveří je velmi důležitý pro odolnost a pevnost dveří. Konstrukce z masivu zajišťuje pevné uchycení pantů a zámku a dlouhou stálost a životnost dveří. Tato konstrukce je použita u většiny našich dveří (všude kde není výslovně uvedeno jinak).
   Rám dveří MDF Rám dveří z méně pevného materiálu, dostatečný pro běžné použití, ale s menší trvanlivostí a odolností (náchylnost na vlhkost a nešetrné zacházení).
   Vnitřní výplň dveří voština Konstrukce je tvořena nosným smrkový rámem s voštinovou výplní opláštěnou dřevotřískovou deskou - stále nejběžněji používaný typ konstrukce.  
   Vnitřní výplň dveří
  dutinková DTD
Konstrukce je tvořena dvojitým zesíleným rámem, vnitřní výplň je dutinková (lehčená) DTD, optlášťěná dřevotřískovou deskou. Jedná se o odolnou konstrukci vhodnou i pro větší zátěž.   
    Vnitřní výplň dveří plná DTD Konstrukce je tvořena dvojitým zesíleným rámem, vnitřní výplň je plná DTD, optlášťěná dřevotřískovou deskou. Jedná se o opravdu těžkou konstrukci do prostor z vysokou zátěží. Dveře mají velkou hlukovou a nárazovou odolnost.  
 

Výplně dveří
Kromě prosklených a plných hladkých dveří lze ve všech řadách vyrábět i dveře kazetové. Ty jsou vyráběny tak, aby ke každým proskleným dveřím existovala neprosklená (kazetová) varianta a tyto dveře mohly být v interiéru umístěny vedle sebe. U většiny modelů dveří si navíc lze vybrat ze dvou variant. U první, je kazeta připevněna na plné hladké dveře.(nalepovací kazeta)  U druhé se zapuštěna v konstrukci dveří (zapuštěná kazeta)) Zapuštěná kazeta Nalepovací kazeta
Zapuštěná kazeta Nalepovací kazeta

      Skla
Ukázka skel   K našim proskleným dveřím lze vybírat skla z široké nabídky moderních i klasických vzorů. ( viz. základní vzorník skel). Samozřejmostí je i možnost kalení, čímž se dosáhne nerozbitnosti při běžném užíváníí (vhodné především pro často používané dveře a do prostor používaných dětmii).     

               
Pískované vzory skel
Pískované sklo Pískované sklo
U vybraných druhů skel (nejčastěji Float, nebo Matelux), lze vybírat z  široké řady pískovaných vzorůůů

               
Zasklívací lišty
lišta č.1
(bez příplatku) Tvar lišty dle dostupnosti k danému dekoru.
Lišta č.1   Volba zasklívací lišty výrazně ovlivní celkový vzhled dveří. V naší nabídce je k dispozici několik druhů lišt vhodných jak pro moderní, tak pro rustikální vzhled dveří(viz. vzorník lišt)  Pozor! Některé druhy lišt lze z důvodů designové vhodnosti, nebo dekorové dostupnosti použít jen u některých modelů dveří. Pokud při objednávce lištu nespecifikujete, bude dodána ta nejvhodněší, k danému modelu dveří..
lišta č.2
(bez příplatku))
Lišta č.2
lišta č.3
(bez příplatku))
Lišta č.3
lišta č.4
(bez příplatku))
Lišta č.4

Kliky              
K našim dveřím dodáváme dveřní kování (kliky, zavíreče, Fab vložky a td.) většiny značek dostupných na českém trhu. Jsou to například kliky Richter, Metalia, M&T, Cobra, MP-kování, Rostex nebo TWIN..
Zde můžete navštívit některé jejich stránky::

Luxusní klika MaT
   
Provedení hran dveříí
U dýhovaných dveří lze provést zaoblení hrany na falcové straně dveří. Tímto zdánlivě nevýrazným zásahem, lze docílit výrazně jemnějšího dojmu z celku dveří. Hodí se zejména při současném použití zaoblené lišty, nebo plných hladkých dveří... Standard
(bez příplatku)
Hrana dveří standard
Rund
(+400 kč)
Hrana dveří RUND
Karnis
 
(+400 kč)
Hrana dveří Karnis

               
  Rámová skladba
Rámová skladba (dýhová sesazenka) dveříRámová skladba (dýhová sesazenka) dveří Skládáním dýh s různou orientací vláken lze docílit výrazně rozdílného vzhledu, oproti standardní rovnovlákné dýze. Rámová skladba se nejlépe uplatní u rustikálnějších dveří, kde svou skladbou vytváří dojem celomasivních dveří, nebo naopak v případě moderního pojetí skládané dýhy, kde lze vytvořit bezpočet opravdu originální modelů dveří a to i z několika dřevin současně...