O násDveře a zárubněSlužbyFotogalerieAkcePoptávka/objednávkaKe staženíKontakt/prodejny
   
O dveřích - konstrukce, materiály a  rady
Několik základních údajů důležitých pro správný výběr Vašich nových dveří


     
          Povrchové materiály dveří
     
CPL laminát - vzorník Eco velmi odolný povrch v ekonomickém provedení, dveře vyráběny s MDF rámem (ostatní dekory vždy dřevěný rám)
CPL laminát - vzorník Standard  velmi odolný materiál vhodný do obytných prostor, kanceláří, ale i pro těžší zátěž (povrch laminátu od výrobce EGGER kompatibilní s nábytkovým laminem EGGER).
CPL laminát - vzorník Top (převážně 3D dekory) stejný materiál jako CPL Standard, ale v designovém provedení, většina dekorů navíc s 3D povrchem  (povrch laminátu od výrobce EGGER kompatibilní s nábytkovým laminem EGGER).
CPL laminát - vzorník Exklusiv (synchronizované dekory) nejvyžší a nejzajímavější řada CPL laminátu - dekor dřeva je synchronizovaný s povrchem, tedy například tam kde je v dekoru prasklíva ve dřevě, tam ji lze na nahmatat. Velmi reálný vzhled.  (povrch laminátu od výrobce EGGER kompatibilní s nábytkovým laminem EGGER).
přírodní dýha  dýha = list přírodního dřeva, které tvoří povrch dveří + transparentní lak (vše, co je na dveřích a zárubních vidět, je přírodního původu)
přírodní dýha - domořená  přírodní dýha dobarvená do konkrétního odstínu (částečně zůstává charakter dřeva)
základová fólie + nástřik RAL  základová fólie jako pevný a stabilní podklad +  nastříkaná barvou  v odstínu RAL
HPL laminát nejodolnější běžně používaný materiál, vhodný do vysoce namáhaných prostor - nemocnice, školy, prostory s vysokou frekvencí pohybu lidí
      Vzorník materiálů zde:


     
          Konstrukce dveří, vnitřní výplně dveří
   Rám dveří dřevo Kvalitní rám dveří je velmi důležitý pro odolnost a pevnost dveří. Konstrukce z masivu zajišťuje pevné uchycení pantů a zámku a dlouhou stálost a životnost dveří. Tato konstrukce je použita u většiny našich dveří (všude kde není výslovně uvedeno jinak).
   Rám dveří MDF Rám dveří z méně pevného materiálu, dostatečný pro běžné použití, ale s menší trvanlivostí a odolností (náchylnost na vlhkost a nešetrné zacházení).
   Vnitřní výplň dveří voština Konstrukce je tvořena nosným smrkový rámem s voštinovou výplní opláštěnou dřevotřískovou deskou - stále nejběžněji používaný typ konstrukce.  
   Vnitřní výplň dveří
  dutinková DTD
Konstrukce je tvořena dvojitým zesíleným rámem, vnitřní výplň je dutinková (lehčená) DTD, optlášťěná dřevotřískovou deskou. Jedná se o odolnou konstrukci vhodnou i pro větší zátěž.   
    Vnitřní výplň dveří plná DTD Konstrukce je tvořena dvojitým zesíleným rámem, vnitřní výplň je plná DTD, optlášťěná dřevotřískovou deskou. Jedná se o opravdu těžkou konstrukci do prostor z vysokou zátěží. Dveře mají velkou hlukovou a nárazovou odolnost.  
 

Výplně dveří
Kromě prosklených a plných hladkých dveří lze ve všech řadách vyrábět i dveře kazetové. Ty jsou vyráběny tak, aby ke každým proskleným dveřím existovala neprosklená (kazetová) varianta a tyto dveře mohly být v interiéru umístěny vedle sebe. U většiny modelů dveří si navíc lze vybrat ze dvou variant. U první, je kazeta připevněna na plné hladké dveře.(nalepovací kazeta)  U druhé se zapuštěna v konstrukci dveří (zapuštěná kazeta)) Zapuštěná kazeta Nalepovací kazeta
Zapuštěná kazeta Nalepovací kazeta

      Skla
Ukázka skel   K našim proskleným dveřím lze vybírat skla z široké nabídky moderních i klasických vzorů. ( viz. základní vzorník skel). Samozřejmostí je i možnost kalení, čímž se dosáhne nerozbitnosti při běžném užíváníí (vhodné především pro často používané dveře a do prostor používaných dětmii).     

               
Pískované vzory skel
Pískované sklo Pískované sklo
U vybraných druhů skel (nejčastěji Float, nebo Matelux), lze vybírat z  široké řady pískovaných vzorůůů

               
Zasklívací lišty
lišta č.1
(bez příplatku) Tvar lišty dle dostupnosti k danému dekoru.
Lišta č.1   Volba zasklívací lišty výrazně ovlivní celkový vzhled dveří. V naší nabídce je k dispozici několik druhů lišt vhodných jak pro moderní, tak pro rustikální vzhled dveří(viz. vzorník lišt)  Pozor! Některé druhy lišt lze z důvodů designové vhodnosti, nebo dekorové dostupnosti použít jen u některých modelů dveří. Pokud při objednávce lištu nespecifikujete, bude dodána ta nejvhodněší, k danému modelu dveří..
lišta č.2
(bez příplatku))
Lišta č.2
lišta č.3
(bez příplatku))
Lišta č.3
lišta č.4
(bez příplatku))
Lišta č.4

Kliky              
K našim dveřím dodáváme dveřní kování (kliky, zavíreče, Fab vložky a td.) většiny značek dostupných na českém trhu. Jsou to například kliky Richter, Metalia, M&T, Cobra, MP-kování, Rostex nebo TWIN..
Zde můžete navštívit některé jejich stránky::

Luxusní klika MaT
   
Provedení hran dveříí
U dýhovaných dveří lze provést zaoblení hrany na falcové straně dveří. Tímto zdánlivě nevýrazným zásahem, lze docílit výrazně jemnějšího dojmu z celku dveří. Hodí se zejména při současném použití zaoblené lišty, nebo plných hladkých dveří... Standard
(bez příplatku)
Hrana dveří standard
Rund
(+400 kč)
Hrana dveří RUND
Karnis
 
(+400 kč)
Hrana dveří Karnis

               
  Rámová skladba
Rámová skladba (dýhová sesazenka) dveříRámová skladba (dýhová sesazenka) dveří Skládáním dýh s různou orientací vláken lze docílit výrazně rozdílného vzhledu, oproti standardní rovnovlákné dýze. Rámová skladba se nejlépe uplatní u rustikálnějších dveří, kde svou skladbou vytváří dojem celomasivních dveří, nebo naopak v případě moderního pojetí skládané dýhy, kde lze vytvořit bezpočet opravdu originální modelů dveří a to i z několika dřevin současně...